Hostel Marcelińska"Hostel Marcelińska" dysponuje jednym wolnym miejscem w pokoju dwuosobowym. ZAPRASZAMY!

Hostel świadczy pomoc interwencyjną (krótki pobyt) w sytuacjach, gdy opiekun osoby z niepełnosprawnością, czasowo nie ma możliwości sprawowania opieki.

 

Całodobowy Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny typu Hostel to dla mieszkańców po prostu dom.

"Hostel Marcelińska" to miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą doskonalić swe umiejętności społeczne i samoobsługowe. 

W obszarze terapeutycznym stymuluje szeroko rozumiany rozwój (poprzez wspólną lub indywidualną pracę, rozwijanie zainteresowań, ćwiczenie czytania i pisania, zorganizowane zajęcia ruchowe i relaksacyjne, dbałość o wspólną przestrzeń, dbałość o siebie). W obszarze opiekuńczym hostel oferuje całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry terapeutycznej (pedagogów specjalnych, socjoterapeutę i trenera pracy).

Hostel Marcelińska zajmuje dwa piętra wolnostojącego budynku w spokojnej części Poznania. Składa się z pokoi jedno i dwu- osobowych dla mieszkańców (Domowników), kuchni z jadalnią, wspólnego salonu oraz łazienki. Wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wyposażone.

Aby oddać klimat i warunki panujące w Hostelu, należy przekazać głos jego mieszkańcom:

"Mój pokój - to mój pokój, a w nim moje życie, zdjęcia, książki, płyty, pamiątki, maskotki. Mamy też salon - skórzaną kanapę miejsce rozmyślań, żartów i poważnych rozmów. Czasem oglądamy filmy, czasem gramy w gry planszowe albo w inne zabawy jak spiewanie karaoke. Trenujemy też głośne czytanie, albo słuchamy audiobooków, robimy listy zakupów liczymy i ćwiczymy pisanie." K.G.

„Lubię Hostel bo to mój dom. Bo wiem gdzie jest wszystko i co mam robić. Bo mam swoje miejsce i swoich przyjaciół, blisko. Bo mogę porozmawiać i się pośmiać, albo posłuchać muzyki na komputerze. A kiedy jestem zmęczony po powrocie z pracy to mogę iść spać." P.A.

Drugie piętro Hostelu jest w trakcie remontu i adaptacji. Jesli mają Państwo moc wesprzeć nas w ukończeniu remontu, prosimy dzwonić, każde wsparcie jest dla nas cenne.

 

mail_logo_strona.jpg 

 

Całodobowy Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny typu Hostel

Kierownik: Katarzyna Andrzejewska

ul. Marcelińska 49

60-354 Poznań

Tel.: 61 861 67 23