Galeryjka

Ścieżki Poznania - ścieżki poznania to projekt edukacyjny i psychoedukacyjny realizowany w WTZ. Chcielibyśmy poprzez te działania rozbudzać ciekawość Uczestników względem otaczającego świata ale także, a może przede wszystkim, zwiększać zaradność życiową.

Skąd się bierze woda w kranie? Co się dzieje z odpadami po oczyszczeniu ścieków? Jak funkcjonuje komisariat policji? W jaki sposób zbudowane są szczęki gada? Jak wyglądają kulisy teatru?

Ścieżki poznania dają szansę na znalezienie odpowiedzi na te pytania. Przez bezpośredni kontakt z ludźmi, na co dzień odpowiedzialnymi za nasze bezpieczeństwo lub zajmującymi się fascynującymi zajęciami, pojawia się mnóstwo pytań, które powodują jeszcze więcej pytań a przez to popychają do działania, do „oswajania” świata, dają siłę i odwagę aby zajrzeć „do szafy”. Ścieżki poznania stwarzają szansę na zorientowanie się we własnych potrzebach, wzmacniają umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dają szansę ciągłego odkrywania świata. I siebie.

 

 


 Rekreacja - Dymaczewo i Kiekrz

Od lat, w okresie wakacyjnym, organizujemy kilkudniowe wyjazdy rekreacyjno-integracyjne dla Uczestników warsztatu. Dają one między innymi szansę wypoczynku i relaksu osobom, które nigdzie na urlop nie miały możliwości wyjechać. 

 


Wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Gabrieli Ząbskiej pt. "Atrybuty kobiecości" - 13 maja 2013r.

Idea projektu "Atrybuty kobiecości” zrodziła się z buntu przeciwko zakorzenionemu w społecznej świadomości, niesprawiedliwemu przekonaniu o "bezpłciowości" osób z niepełnosprawnością oraz z pragnienia ukazania, że piękno istnieje w każdym człowieku. Autorka, jako pedagog specjalny, pragnie przełamać barierę milczenia i ukazać kobiecość Tych, które często traktowane są jako aseksualne. Wystawa zwraca uwagę na to iż płeć jest kategorią nadrzędną, a pewne jej atrybuty manifestują się bez względu na wszelkie utrudnienia. Subtelne, podkreślające urodę i charyzmę modelek ujęcia, są ucztą dla zmysłów oraz ważnym głosem w społecznej dyskusji na tematy związane z seksualnością osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

 


Psychoedukacja - wycieczka Wrocław i Opole - 06-09 maja 2013r.

 

< wróć do Warsztat Terapii Zajęciowej >